Kurumsal

  • HAKKIMIZDA
  • YATIRIMCI HAKKINDA
  • DUYURULAR
  • İletişim

AHL PARK AVM HAKKINDA

Ahlatcı Group tarafından 290 milyon TL yatırımla Çorum’da hayata geçirilen, kiralama ve alışveriş merkezi yönetimini JLL Türkiye’nin üstlendiği AHL PARK, 19 Kasım’da renkli ve coşkulu bir törenle açıldı. 

Toplamda 145 bin m²’lik inşaat alanına sahip olan AHL Park; 141 mağazası ve 50.000 m² kiralanabilir alanı ile ulusal tekstil markalarından teraslı yeme-içme alanlarına, eğlence ünitelerinden yüksek teknolojili 8 adet sinema salonuna,1.500 araç kapasiteli otopark alanına kadar birçok ilki Çorum’a getiriyor. 

Temeli 11 ay önce atılmış olmasına rağmen kısa sürede inşaatı tamamlanarak kapılarını halka açan AHL Parkta, en gözde ulusal restoran zincirleri, eğlence merkezleri ve en başarılı markalar yer alıyor. Sadece alışveriş değil, bölgenin ticari ve sosyal hayatına yön verecek şekilde tasarlanan AVM’de, H&M, LCW, Koton, Defacto, Flo, Cinemaximum, FunLab, Synergym, Migros, Praktiker gibi sektörün lider markaları bir araya geliyor.

Çorum dışında çevre illerden gelen misafirlerini de en iyi şekilde ağırlamaya hazırlanan AHL Park’ta, 3.000 m²’lik çocuk eğlence merkezi ve 4.800 m²’lik spor kompleksi de yer alıyor. Çorum’a yeni bir heyecan getiren ve açılışı büyük ses getirecek olan AHL PARK, gelecekte kentin marka değerleri arasındaki yerini şimdiden kazanmaya başladı.

AHL Park Yatırımcı Hakkında – Ahlatçı Şirketler Grubu

Yönetim kurulu başkanımız 3 Şubat 1984 tarihinde Eğridere Çarşısında açtığı küçük kuyumcu dükkânı ile başlamış daha sonra toptan bilezik ve alyans satışına başlamıştır. 

1987 yılında ise bilezik ve alyansın üretimi için atölye kurmuştur. 

1992 yılında Ahlatcı Döviz ve Kıymetli Madenleri kurarak T.C Merkez Bankası Para ve Efektif Piyasaları üyesi olmuştur.

Türkiye’nin altın üretim ve ihraç alanında önemli bir yere sahiptir. Bu tarihten sonra enerji, sağlık, AVM ve otomotiv sektörü olmak üzere 5 ana grupta 25 şirketi ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin altın üretimi ve ihracatı alanında önemli bir yere sahip olan grubumuzun, 1,810 çalışanı ile güçlü bir insan kaynağı mevcuttur. Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 17 ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye iç pazarında; bilezikte %35, alyansta %25 ve spot altın piyasasında da %20 pazar payına sahiptir.

Ana grubumuz olan kuyumculuk ve dövizde Türkiye’nin 75 ilindeki 2300 kuyumcuya ürettiği alyans ve bileziği satışa sunan bir yapıya sahiptir. 

Çorum’da iki mağaza, iki atölye, bir döviz bürosu ve İstanbul’da bir şubesi vardır.

.